Close Menu
    AgropediaAgropedia
    • Kalendarz ogrodnika
    • Uprawa
      • Owoce
      • Warzywa
      • Zboża
        • Ceny zbóż
      • Orzechy
      • Choroby roślin
      • Szkodniki roślin
    • Hodowla
      • Choroby zwierząt hodowlanych
      • Rozmnażanie zwierząt
      • Zabiegi
    • Nawozy i opryski
      • Nawozy naturalne
      • Nawozy sztuczne
      • Opryski
    • Szklarnia
    • Aktualności
    • Porady
    AgropediaAgropedia
    Porady

    Odpoczynek na działce – z jakich kosmetyków zrezygnować w upalne dni!

    Stanisław KozłowskiBy Stanisław Kozłowski5 września, 2022Brak komentarzy3 Mins Read
    odpoczynek na działce

    Zastanawiasz się, czy w czasie upałów możesz stosować ulubione kosmetyki? W naszym artykule znajdziesz podpowiedzi dotyczące letniej pielęgnacji ciała oraz dowiesz się, których produktów najlepiej unikać!

    Z tego artykułu dowiesz się:
    1 Kosmetyki do demakijażu na bazie olejów
    2 Ciężkie kremy nawilżające do twarzy
    3 Mocno kryjące podkłady do twarzy
    4 Maseczki kremowe
    5 Kosmetyki z retinolem
    6 Kosmetyki z witaminą C
    7 Olejki do twarzy
    8 Peelingi złuszczające
    9 Kosmetyki przeciwsłoneczne z substancjami fotouczulającymi

     

    Pielęgnacja ciała powinna być dostosowana nie tylko do wieku, rodzaju skóry, ale i do pory roku. Warto sprawdzić, jakich kosmetyków nie powinno się stosować w upalne dni. Aby zobaczyć ich listę i uzasadnienie, dlaczego nie powinno się ich używać, przeczytaj nasz tekst!

    Kosmetyki do demakijażu na bazie olejów

    Pierwszym produktem, którego powinno się unikać latem, jest kosmetyk do demakijażu na bazie olejów. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się on w okresie jesiennym i zimowym. W ciepłe dni polecane jest używanie lekkich płynów miceralnych. Do oczyszczania twarzy można również stosować kwas mlekowy, który ma duże cząsteczki, dzięki czemu wolniej przenika on przez skórę.

    Ciężkie kremy nawilżające do twarzy

    Kolejną grupą kosmetyków, których nie powinno się stosować, odpoczywając w ogrodzie latem, są ciężkie kremy nawilżające na bazie olejów. Takie produkty zapychają pory, co może doprowadzić do pojawienia się wyprysków na twarzy. Zamiennikiem takiego preparatu jest bezolejowy krem nawilżający, najlepiej z dodatkiem SPF. Dzięki czemu skóra będzie swobodnie oddychać i będzie chroniona przed szkodliwym promieniowaniem UV. Kupując taki krem, warto od razu zaopatrzyć się w skuteczny antyperspirant.

    Mocno kryjące podkłady do twarzy

    Mocno kryjące podkłady do twarzy to kolejne produkty, z których powinno się zrezygnować latem – zwłaszcza podczas pobytu w ogródku! Podobnie, jak ciężkie kremy mogą one zapychać pory, powodować powstawanie niedoskonałości na skórze. Latem lepiej stosować lekkie kremy BB, które świetnie wyrównują koloryt i maskują drobne wypryski.

    Zobacz też:
    Praca w rolnictwie – jakie są alternatywy dla własnego gospodarstwa?

    Maseczki kremowe

    W letniej pielęgnacji nie są także polecane kremowe maseczki. Lepszym wyborem będą maseczki w płachcie, gdyż są lżejsze i świetnie odświeżają skórę. W ciepłe dni warto też stosować maseczki węglowe – popiół wulkaniczny skutecznie pomaga oczyścić pory oraz rewelacyjnie łagodzi podrażnienia wywołane podrażnieniem od słońca.

    Kosmetyki z retinolem

    Kosmetyki z retinolem również powinny zostać odłożone na półkę na czas lata. Substancja może wywoływać podrażnienia w wyniku kontaktu ze słońcem. W przypadku kuracji dermatologicznej należy skonsultować stosowanie tego kosmetyku ze swoim dermatologiem.

    Kosmetyki z witaminą C

    Kosmetolodzy zalecają także unikania latem produktów z witaminą C. Pomimo jej cudownych właściwości (wyrównywanie kolorytu skóry, wygładzanie drobnych zmarszczek), po kontakcie ze słońcem może ona powodować powstawanie przebarwień, niedoskonałości czy też różnych podrażnień.

    Olejki do twarzy

    Olejki nakładane latem na twarz to także niezbyt dobry pomysł. Ich stosowanie może zatkać ujścia mieszków włosowych oraz dodatkowo ich zapach może działać drażniąco na skórę. Może to doprowadzić do powstania stanów zapalnych, pojawienia się różnych zmian na skórze.

    Peelingi złuszczające

    Do letniej pielęgnacji skóry twarzy nie powinno się używać peelingów złuszczających, zwłaszcza ziarnistych. Trzeba pamiętać, że skóra twarzy jest bardzo często wystawiana na słońce, więc jest podrażniona. Gdy dodatkowo wykona się jej peeling, to tylko można pogorszyć jej stan.

    Kosmetyki przeciwsłoneczne z substancjami fotouczulającymi

    Latem zdecydowanie powinno się odstawić również wszelkie kosmetyki zawierające substancje fotouczulające, do których należą niektóre barwniki, zioła, zapachy, olejki eteryczne. Chodzi tutaj w szczególności o produkty przeciwsłoneczne, w których bardzo często znajdują się substancje uczulające, na co powinny zwracać uwagę osoby zmagające się z uczuleniem na słońce. Warto dodać, że ochrona przed potem jest równie ważna jak ochrona przeciwsłoneczna, dlatego warto stosować tylko sprawdzone antyperspiranty.

    Zobacz też:
    Pułapka na muszki owocówki, czyli jak pozbyć się muszek

     

    Jeśli nie chcesz zaszkodzić swojej skórze, koniecznie weź pod uwagę nasze wskazówki. Odpoczynek w ogrodzie z pewnością będzie udany, jeśli unikniesz podrażnień wywołanych używaniem nieodpowiednich produktów.

    Artykuł sponsorowany

    Archiwum: wrzesień 2022
    Stanisław Kozłowski
    Stanisław Kozłowski
    • Website

    Pochodzi z Podkarpacia. Całe życie spędził na wsi. Po ojcu przejął duże gospodarstwo. Zwolennik nowoczesnych rozwiązań w rolnictwie.

    Zobacz także

    Kukurydza, ziemniaki, buraki – co warto uprawiać?

    Najlepsze praktyki w korzystaniu z kultywatora dla maksymalnych plonów

    Rodzaje choinek dostępnych w sprzedaży: świerk, sosna, jodła

    Hormony roślinne – jak możemy naturalnie wspomóc roślinę?

    Miód rzepakowy – właściwości, charakterystyka, wpływ na zdrowie

    Gdzie urządzić grilla w ogrodzie? Bezpieczeństwo i wygoda

    Czy dzik zapada w sen zimowy? Sprawdzamy

    Jak działa śrutownik do zboża?

    Kluczowe cechy dobrej płyty indukcyjnej

    Leave A Reply Cancel Reply

    Kontakt

    Redakcja

    Regulamin

    Polityka prywatności

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.