W obecnych czasach ludziom, którzy chcą wziąć pożyczkę, zależy przede wszystkim na tym, aby mogli to zrobić szybko, bez wychodzenia z domu oraz zbędnych formalności. Wszystkie te kryteria spełnia pozabankowa pożyczka na dowód, która cieszy się coraz większą popularnością. Czym dokładnie jest taka pożyczka, czym się ona charakteryzuje, a także jak złożyć o nią wniosek? Na te pytania postaramy się znaleźć odpowiedź w tym artykule.
Czym są pozabankowe pożyczki na dowód?
Pozabankowe pożyczki na dowód są rodzajem pożyczki, którą oferują instytucje pozabankowe. Stanowią one bezpieczną usługę finansową, która znajduje się w internecie i jest dopasowana do szybko zmieniającego się świata. Zostały one stworzone z myślą o tych osobach, które cenią sobie minimum formalności oraz wygodę. Często po pozabankowe pożyczki na dowód sięgają te osoby, które nie chcą prosić swojego pracodawcy o zaświadczenie zatrudnienia, a także ci, którym zależy na tym, aby wszystko załatwić szybko i sprawnie.
Czym charakteryzują się pozabankowe pożyczki na dowód?
Pozabankowe pożyczki na dowód charakteryzują się przede wszystkim tym, że wymagają minimum formalności. Wnioskujący o taką pożyczkę nie są zobligowani do tego, aby podawać przyczynę wzięcia pożyczki, a także nie muszą przesyłać firmie, która udziela pożyczki na dowód zaświadczeń o dochodach. Poza tym pożyczki na dowód są łatwe i szybkie do wzięcia. Cały proces składania wniosku o pożyczkę na dowód nie trwa zazwyczaj dłużej niż 15 minut.
Kwoty takich pożyczek są wysokie, ale dotyczy to pożyczek na raty. Często również pożyczkodawcy oferują dla osób, które biorą pożyczkę na dowód, pierwszą pożyczkę za darmo. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że chociaż pozabankowe pożyczki na dowód są ogólnodostępne i łatwe do wzięcia, to nie każdy będzie mógł ją dostać.
Do takich osób zaliczają się ci, którzy są zadłużeni i mają ogólnie negatywną historię kredytową. Instytucje pozabankowe sprawdzają bowiem bazy BIK, gdyż podobnie jak bankom zależy im na tym, aby osoba, która wzięła pożyczkę, była w stanie ją później oddać.
Pożyczki na dowód cechują się także tym, że mają krótki termin spłaty. Zazwyczaj taką pożyczkę należy oddać w ciągu miesiąca. Niektóre z firm oferują wydłużony termin spłaty do 61 dni. Ciekawą alternatywą dla pożyczki na dowód może być pożyczka na karcie kredytowej, która jest nowością na rynku finansowym, ale zdobywa coraz większą popularność i stanowi niewątpliwie ciekawą opcję. Tego typu pożyczka nie różni się niczym od tradycyjnych, bankowych kart kredytowej, poza tym, że została wydana przez firmę z sektora pozabankowego.
Jak złożyć wniosek o pożyczkę na dowód?
Wniosek o pożyczkę na dowód składa się przez internet. Cały proces jest bardzo łatwy, bezpieczny i szybki. Wniosek do wypełnienia znajduje się na stronie każdego pożyczkodawcy, dlatego pierwszym krokiem w składaniu wniosku o pożyczkę na dowód powinna być staranna analiza każdego pożyczkodawcy i wybór tego, który najbardziej nam pasuje.
Po wybraniu odpowiedniego pożyczkodawcy i wejściu na jego stronę można przejść do wypełniania wniosku. Należy w nim podać podstawowe dane osobowe, miejsce zamieszkania, a także źródło dochodów. Pożyczkodawcy akceptują wiele rodzajów dochodów. Zarówno umowę o pracę, umowę o dzieło oraz umowę zlecenie, jak i świadczenia emerytalne, dochody z działalności gospodarczej i rolniczej oraz zasiłki.
Pożyczkodawcy zazwyczaj wymagają również, aby klienci składający wniosek o pożyczkę na dowód, dokonali weryfikacji tożsamości np. poprzez przelanie symbolicznej kwoty na wskazane konto. Po wykonaniu tych czynności pozostaje tylko czekać na rozpatrzenie wniosku. W przypadku pozytywnej oceny pieniądze pojawiają się błyskawicznie na koncie klienta (nie powinno to trwać dłużej niż 24 godziny).
Artykuł sponsorowany
Powiązane artykuły:
- Tężyczka pastwiskowa – co to za choroba? Rola magnezu w diecie krów hodowlanych
- Ile kosztuje nowy kombajn, czy warto zainwestować?
- Dotacje dla pszczelarzy 2024 – kto je przyznaje? Ile wynosi kwota dotacji? Jak złożyć wniosek?
- Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze 2024 – co to takiego? Ile wynosi? Jak złożyć wniosek?
- Młody rolnik 2024. Na czym polega system premii dla młodych rolników? Ile dotacji można otrzymać?