Prawidłowa pielęgnacja skóry, zarówno na twarzy, jak i reszcie ciała pozwoli na długo zachować młody wygląd. Sprawdź, jakie naturalne składniki znajdziesz w swoim domu i dowiedz się, w jaki sposób ich używać!
Jakie problemy skórne są najpopularniejsze?
Wiele osób, niezależnie od wieku, zastanawia się jak pozbyć się trądziku, jak zmniejszyć przebarwienia czy wygładzić cerę.
Ze względu na szybki tryb życia, nieregularne posiłki oraz dużą ilość przetworzonej żywności, cera wielu osób jest podatna na uszkodzenia, często pojawiają się na niej zaczerwienienia i wypryski. Walka z nimi bywa trudna i czasochłonna, lecz z większością można sobie poradzić.
W niektórych przypadkach konieczna jest zmiana pielęgnacji, wdrożenie profesjonalnego leczenia i zmiana nawyków żywieniowych.
Jakie składniki odżywcze zawarte w produktach dostępnych w Twojej kuchni mogą się przydać?
Pielęgnacja cery prosto z Twojej kuchni
Przebarwienia, blizny po trądziku i różnego typu niedoskonałości to problemy wielu osób. Oprócz profesjonalnych kosmetyków, do walki z nimi warto użyć naturalnych składników znajdujących się w każdym domu.
Właściwości oczyszczające i łagodzące ma np. owsianka. Płatki można zalać wodą, lekko zblendować i stosować jako pastę myjącą. Po takim zabiegu cera będzie gładka i promienna.
Miód doskonale sprawdzi się na popękane usta. Ma także właściwości przeciwzapalne, więc wspomoże również skórę trądzikową.
Jogurt lub maślanka doskonale sprawdzą się w formie maseczki. Można stosować ją zarówno na skórę, jak i włosy. Przy problemach ze zmęczoną, szarą cerą pomoże tonik cytrynowy. Dzięki zawartości witaminy C osuszy drobne zmiany zapalne, rozjaśni przebarwienia i wyrówna koloryt.
Jak dbać o skórę z niedoskonałościami?
Skóra z niedoskonałościami różnego rodzaju potrzebuje innej, odpowiednio dopasowanej pielęgnacji. Dopiero indywidualnie skompletowane składniki odżywcze, konkretne kosmetyki i zasady stanowią klucz do sukcesu.
W wielu przypadkach jednak ważnym aspektem jest zbilansowana dieta i staranne oczyszczanie skóry, połączone z efektywnym nawilżaniem.
Cera ziemista, odwodniona, o nierównym kolorycie i obniżonej jędrności wskazuje na zbyt ubogą dietę i zbyt nieregularny lub intensywny tryb życia.
Wiele problemów skórnych można zmniejszyć lub wyeliminować wprowadzając do swojej codzienności 8 godzin snu, 2,5 litra wody oraz dietę bogatą w owoce, warzywa i kasze.
Skóra jest największym organem człowieka. Nic więc dziwnego, że widać na niej wszelkie niedobory i zaniedbania.
Zasady zabezpieczania skóry w okresie letnim
W okresie letnim skóra jest wyjątkowo silnie narażona na szkodliwe promieniowanie. Oczywiście ochronę przeciwsłoneczną należy aplikować przez cały rok, lecz latem powinna być ona wzmocniona.
Podstawą są oczywiście dobrze dobrane kosmetyki z wysokim filtrem. Powinny być zarówno aplikowane, jak i ponawiane zarówno na twarz, jak i resztę ciała. Warto mieć na uwadze, że ekspozycja na promieniowanie UV może przyczyniać się do przyspieszenia procesów starzenia, a także do zwiększenia ryzyka nowotworu skóry, także czerniaka złośliwego.
Oprócz obowiązkowej ochrony przeciwsłonecznej latem warto zadbać o mocne nawilżenie. Skóra jest w tym okresie poddawania działaniu słońca, wiatru, wysokich temperatur oraz suchego powietrza w pomieszczeniach klimatyzowanych.
Prawidłowa ochrona cery zimą
Miesiące zimowe są ogromnym wyzwaniem dla skóry. W czym czasie należy koniecznie zadbać o ochronę przed chłodem i wiatrem. Warto wybierać treściwe preparaty o niskiej zawartości wody, która w połączeniu z mrozem mogłaby doprowadzić do licznych podrażnień.
Zimą nie należy zapominać także o ochronie przeciwsłonecznej, nawet w pochmurne dni.
W okresie obfitującym w mróz i zimny wiatr warto starannie zaplanować pielęgnację i ubranie. Wybierając naturalne tkaniny, odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie, można odbudować przesuszoną po lecie barierę lipidową.
Artykuł sponsorowany
Powiązane artykuły:
- Odpoczynek na działce – z jakich kosmetyków zrezygnować w upalne dni!
- Sylwet opryskiwany radiowo do perłowej skóry
- Uprawa awokado — o tym koniecznie musisz pamiętać!
- Skórki od banana jako nawóz – potasowy zastrzyk dla twoich roślin
- Jak skutecznie prowadzić domową uprawę ziół przy użyciu tych trików