Miasto to sporo ułatwień dla mieszkańców – komunikacja miejska, możliwość skorzystania z taksówek. Dotarcie do punktu docelowego nie jest trudne. Sprawa komplikuje się nieco, jeśli chodzi o osoby żyjące poza miastem. Tu niezbędny jest samochód. Jaki? Tłumaczymy, co jest najważniejsze!
Mieszkasz pod miastem i każdego dnia dojeżdżasz do pracy, rozwozisz dzieci do szkoły, robisz zakupy? Z całą pewnością potrzebny ci samochód. Pojazd musi być sprawny, aby bez problemu dowiózł cię tam, gdzie musisz dotrzeć. Dobrze, jeśli jest tani w utrzymaniu, a w razie konieczności naprawy nie będziesz czekać tygodniami na podzespoły i elementy zastępcze. Jaki samochód wybrać do życia poza miastem?
Samochód na wieś – po pierwsze ubezpiecz go
Każdy kierowca musi pamiętać o wykupieniu polisy OC, która jest obowiązkowym ubezpieczeniem. Jeśli musisz dojeżdżać do miasta, codziennie pokonywać długie trasy, a na dodatek poruszasz się po trudnym terenie, pomyśl również o dodatkowej polisie. Ubezpieczenie samochodu autocasco (AC) zapewni ci ochronę przed kradzieżą, pożarem czy uszkodzeniem auta przez osoby trzecie. Możesz również liczyć na odszkodowanie w przypadku, gdy do zdarzenia dojdzie z twojej winy.
Polisa dla kierowcy do jeden z kosztów użytkowania, który musisz wziąć pod uwagę. Cena ubezpieczenia OC może być różna, ponieważ zależy od danej firmy, rodzaju samochodu, a także wieku i doświadczenia kierowcy. Zanim zdecydujesz się podpisać umowę, sprawdź Ogólne Warunki Ubezpieczenia i dowiedz się, co oferuje ubezpieczyciel. Pamiętaj, że dobra polisa to twoje bezpieczeństwo i spokój w podróży.
Mieszkanie poza miastem – po drugie niezawodność
Od miasta dzieli cię kilka ładnych kilometrów? W pobliżu nie kursują żadne autobusy, a na taksówkę trzeba długo czekać? Nie możesz sobie pozwolić na kolejną awarię samochodu. Wybierając używane auto, zwróć uwagę na jego stan techniczny, sprawdź, czy nie było poważnie uszkodzone, nie brało udziału w wypadku. Jeśli szukasz wśród nowych aut, sprawdź, czy jego serwis i ewentualne naprawy uda się przeprowadzić sprawnie i szybko. Zdarza się, że skomplikowane mechanizmy i nowoczesne rozwiązania opóźniają prace naprawcze. Na części samochodowe trzeba czekać, a ich koszt jest bardzo wysoki.
Jeśli mieszkasz na wsi, a stan dróg pozostawia wiele do życzenia, wybierz wóz z napędem na wszystkie koła. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie ugrzęźniesz w błocie, jadąc do pracy. Warto także zadbać o to, by samochód miał pojemny bagażnik, w którym zmieścisz duże zakupy, będziesz mógł przewozić większe elementy.
Wygoda i wygląd twojego pojazdu
Ważnym aspektem branym pod uwagę przy wyborze wozu jest wygoda. Podróż ma być przyjemna, pasażerowie powinni czuć się komfortowo i mieć odpowiednią ilość miejsca. Co więcej, pojazd musi zapewniać bezpieczeństwo, dlatego zadbaj o sprawne hamulce, poduszki powietrzne, kurtyny, a także dodatkowe systemy bezpieczeństwa.
Często wybierane samochody, które sprawdzą się zarówno w mieście, jak i na drogach poza miastem to SUV-y. Ich podstawowe zalety to przestronność, wyższy prześwit, komfortowe wsiadanie i wysiadanie (istotne szczególnie w przypadku dzieci przewożonych w fotelikach), możliwość jazdy po drogach różnej jakości. Innym rozwiązaniem może być zakup auta typu pick-up, który jest pojazdem wytrzymałym, trwałym i niezawodnym. Ciekawą alternatywą dla SUV-a jest terenowe kombi, np. Ford Focus Active z podniesionym zawieszeniem, zwiększonym prześwitem i większymi kołami.
Samochody godne uwagi
Oto kilka propozycji samochodów, na które warto zwrócić uwagę:
- Skoda Superb Scout z napędem 4×4, podniesionym prześwitem i pojemnym bagażnikiem; przestronne i pakowne auto dla całej rodziny;
- Toyota Corolla Trek z wyższym zawieszeniem, osłonami podwozia, pojemnym bagażnikiem;
- Volkswagen Passat Alltrack z napędem 4×4, pojemnym bagażnikiem, dodatkowymi nakładkami na progi i nadkola;
- Audi A6 Allroad z napędem 4×4, dodatkowymi nakładkami na progi, nadkola i zderzaki, pakownym bagażnikiem.
Ostateczny wybór należy do ciebie. Pamiętaj jednak, że kluczowa będzie niezawodność, bezpieczeństwo i funkcjonalność. Wygląd, choć istotny, jest kwestią drugorzędną.
Artykuł sponsorowany
Powiązane artykuły:
- Drabiny w rolnictwie – niezbędne narzędzie w twoim gospodarstwie
- Jak zastosować drożdże do podlewania kwiatów? Dowiedz się więcej o tej naturalnej metodzie!
- Orkan – ile na litr wody? Sposób na zdrowe rośliny bez chwastów
- Agrosar 360 SL – dawkowanie na litr wody. Twój tajny składnik zdrowego i bujnego ogrodu
- Program do wystawiania faktur dla rolników. Jak wybrać?